DVD Skrad vrlo je uspješno organizirao 3. kup Gorskog kotara,  vatrogasno natjecanje djece i mladeži iz cijele Primorsko-goranske županije.  Natjecanje je održano po lijepom vremenu ove  subote, od 10 do 13 sati, na terenima SRC Skradska draga, na nogometnom stadionu NK „Polet“  i parking prostoru ispred stadiona.  Nastupilo je 36  natjecateljskih odjeljenja, iz 21 DVD-a, iz čitave županije a skradski mladi vatrogasci osvojili su prvo mjesto u kategoriji djeca ženske,  jedno četvrto mjesto u kategoriji mladež muški te jedno peto mjesto u kategoriji djeca muški.

U kategoriji  djece nastupilo je  19 natjecateljskih odjeljenja, 15 u muškoj konkurenciji i 4 u ženskoj konkurenciji. Kod mladeži je nastupilo 16 natjecateljskih odjeljenja, 13 u muškoj konkurenciji i 3 u  ženskoj konkurenciji te jedno natjecateljsko odjeljenje, DVD Skrad muški, je nastupilo  izvan konkurencije.

Najbolji rezultat u kategoriji muške djece ostvarilo je natjecateljsko odjeljenje DVD-a Sušak 2, za kojima je slijedilo odjeljenje DVD-a Kraljevice, a treće mjesto osvojilo je prvo odjeljenje ekipe DVD Stare Sušice.

Najbolji rezultat u kategoriji ženske djece ostvarilo je odjeljenje DVD-a Skrad, za kojima slijede odjeljenje DVD-a Kraljevice te DVD-a Sušak.

Najbolji rezultat u kategoriji muške mladeži ostvarilo je natjecateljsko odjeljenje DVD-a San Marino. Drugo mjesto osvojilo je natjecateljsko odjeljenje DVD-a Sušak dok je treće mjesto osvojilo natjecateljsko odjeljenje DVD-a Lokve.

U kategoriji ženske mladeži prvo mjesto osvojile su članice natjecateljskog odjeljenja DVD-a Lokve, drugo mjesto osvojile natjecateljice DVD-a Klana i treće mjesto članice DVD-a Drenova. Natjecanje je zaključeno pozdravnim riječima Slavka Gauša, predsjednika Vatrogasne zajednice Primorsko-goranske županije te predsjednika DVD-a Skrad Saše Gorupića, svečanim postrojavanjem, državnom i vatrogasnom himnom te podjelom pehara i medalja najboljim ekipama…